Mozgásszervi rehabilitációs részlegünkön ortopédiai és traumatológiai műtétek után biztosítjuk az egyéni kezelési terv és terápiás cél alapján felállított rendszeres egyéni gyógytornát.

Mozgásszervi rehabilitációs részlegünkön ortopédiai és traumatológiai műtétek után biztosítjuk az egyéni kezelési terv és terápiás cél alapján felállított rendszeres egyéni gyógytornát.

A rehabilitációs kezelések az érintett ízületek aktív tornáztatását, az érintett izmok erősítését és a mozgásfunkciók mielőbbi helyreállítását célozzák.

A gyógyulási folyamatokat jól felszerelt eszközparkunk segíti:

  • Térdmozgató gép, ami folyamatos passzív mozgatást végez, melynek köszönhetően javul a vérkeringés és segíti a térd- és csípőízület mozgásterjedelmének növelését
  • TENS kezelés, melynek fájdalomcsillapító hatása van
  • Szelektív ingeráram kezelés, a gyengült/ atrófiás izomzat kezelésére
  • Mágnesterápiás készülék / Bemer készülék– a mikrokeringés serkentésével a műtétek utáni állapotban, illetve törések/sebek esetén gyorsítja a gyógyulási folyamatot

 

Stroke rehabilitáció

Intézményünkben többek között lehetőség van stroke-on átesett betegek rehabilitációjára.

A stroke esemény után a károsodás helyétől és súlyosságától függően különböző tünetek maradhatnak vissza: féloldali gyengeség, bénulás, járásképtelenség, arcideg bénulás, beszédzavar, látás-hallászavar, memóriazavar, depresszió, negleckt syndróma.

A tünetek megjelenésétől függően komplex terápiára van szükség, amelyben kiemelten fontos szerepet játszik a team munka és a kellő időben – lehetőleg minél hamarabb – megkezdett szakszerű foglalkozás.

A rehabilitáció során neurológus szakorvos, szakápoló, szociális gondozó, gyógytornász, logopédus, neuropszichológus, ergoterapeuta, dietetikus, gyógymasszőr összehangolt munkájára van szükség.

Ez a rehabilitáció a történést követő első fél -1 évben a leghatékonyabb, ebben az időszakban lehet a legnagyobb eredményt elérni a mozgásképesség javításában.

Gyógytorna szempontjából is komplex fejlesztésre van szükség, mivel a stroke nemcsak az izomműködés féloldali gyengülését / bénulását okozhatja, hanem sokszor az érintett oldali izomzat spaszticitását, vagyis görcsös merevségét is, amely további korlátja a mozgásoknak. A spazmus speciális technikákkal történő oldása mellett nagy hangsúlyt kell fektetni az egyensúly és mozgáskoordináció fejlesztésére is, erre különböző instabil felszíneket használunk. A bénult, illetve a legyengült izmok hatékony kezeléséhez a helyesen alkalmazott szelektív ingeráram kezelés is hozzátartozik.

A rehabilitáció során sokszor a korábban meglévő természetes képességek újratanulására van szükség, mint például az ülőegyensúly megtartása, illetve állás és járás.

Keressen minket bizalommal, hogy segíthessünk a minél hamarabbi felépülésben és hogy egy helyen, koncentráltan kaphassa meg azokat a kezeléseket, amik elősegítik felépülést.

Várjuk jelentkezését az alábbi elérhetőségeken

Rege Residence

Impresszum
Adatvédelmi tájékoztató
Gyakran Ismételt Kérdések

Működési engedélyszám:
BP-02/NEO/04598-4/2023.
Eü szolgálati azonosító: 000141

Minden jog fenntartva © 2024
Rege⁺ Ápolás és Gondozás